İlan Verme Kuralları

Yasaklı Ürünler Listesinde yer alan ürünlerle ilgili ilan verilemez.


İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ürün hakkındaki bilgiler yer almalıdır.Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan ürüne ait olmalıdır.

İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (fiyat, yer, hizmet v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır.

Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri, ürüne ait fotoğraf yerine kampanya yazısı vb. görselleri yer almamalıdır.

Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı-fotoğrafları kullanılmamalıdır.

sahibindenoto.net'te bir ürüne ait sadece bir ilan verilebilir.

Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme tekraren girilemez.Bir ilanın silinerek aynı ilanın sisteme tekrar yeni baştan girilmesi şeklindeki ve benzeri nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve-veya üyelikleri iptal edilebilir.

Her farklı renk, model veya boyutta olan ürün için ayrı bir ilan girişi yapılması gerekir. Örnek:Farklı renklere sahip aynı modeldeki kazaklar için ilan girişi yaparken, her renk için farklı ilan girişleri yapılmalıdır veya farklı ayakkabı numaralı olan ürünlerde her bir ayakkabı numarası için ayrı ilan girişi yapılması gerekir.Tek ilan verilerek tüm ayakkabı numaraları aynı ilanda belirtilemez.

Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz.

Satılık, kiralık, hizmetler ürünler için temsili fiyat verilmemelidir. Fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmelidir.

İlanların açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir.Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece 'Kullanıcı Bilgileri' bölümünde yayınlanmalıdır.Firma Yetkilisi hizmetleri için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler.